Şampiyonlar Ligi finalinde Liverpool ve Real Madrid 26 Mayıs akşamı kozlarını paylaşacak. Final kadar merak edilen diğer bir konu ise Muhammed Salah’ın o gün oruç tutup tutmayacağı.

26 Mayıs’ta Liverpool ile Real Madrid arasında Şampiyonlar Ligi final müsabakası oynanacak. 2017-2018 yılının en büyüğünün belli olacağı maç öncesi Müslüman futbolcu Muhammed Salah’a ülkesinin din adamlarından oruç fetvası geldi. Din adamlarından ünlü forvet Salah için “Orucunu kazaya bırakamaz” şeklinde fetva geldi.

Mısırlı din adamı Yaser Burhami, İngiltere’de Mo Salah olarak anılan oyuncunun Ukrayna’nın başkenti Kiev’de oynanacak dev maç öncesi oruç tutmayı bırakıp bırakamayacağı sorusunu “Kuran’da futbolcuların oruçtan muaf tutulacağına dair ayet yok. Sporculuk ağır işlerden sayılmıyor” diye yanıtladı Ülkesinin din adamlarının aldığı ortak kararla 26 Mayıs’ta Liverpool takımı ile Real Madrid’e karşı Şampiyonlar Ligi final maçına çıkacak olan Mısırlı futbolcu Muhammed Salah maç öncesi “orucunu kazaya bırakmayacağını” açıkladı. Ukrayna’da 26 Mayıs’ta iftar saati maçtan sadece yarım saat öncesine denk geliyor.